Preloader image
   

Zincir Otel Çözümleri

MERKEZİ REZERVASYON SİSTEMİ

PEGAS Merkezi Rezervasyon Sistemi; rezervasyon ve satış temsilcilerine her büyüklükte zincir veya grup otelin rezervasyonlarını ve karlılığını artırmak için gerekli tüm araçları sunar.

PEGAS’ın Müşteri Bilgi Sistemi , Otel Yönetim Sistemi (PMS), Satış Yönetimi, Satış ve Banket Yönetim Sistemi ile tam entegre çalışır. Bireysel, grup, şirket, seyahat acentesi rezervasyonları da dahil, tüm rezervasyonları kolayca yönetir.

PEGAS MÜŞTERİ BİLGİ SİSTEMİ

PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi;  misafir, seyahat acentesi, kaynak, grup ve şirket profillerine ait bütün bilgileri, tüm işletmelerin erişebileceği şekilde merkezi bir veritabanında toplayan bir yazılımdır.

Diğer PEGAS Sistemleri ile Sorunsuz Entegrasyon

PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi;

 • Rezervasyon Sistemi
 • Satış Yönetimi Sistemi
 • Otel Yönetimi
 • Satış & Banket
 • Web Ssistem
 • PEGAS ürünleri ile uyum içinde çalışır.

PEGAS ZİNCİR OTEL SİSTEMİ

PEGAS Zincir Otel Sistemi, PEGAS Otel Yönetim Sistemi kullanan sınırsız sayıda otelin, herhangi bir arayüz ve senkronizasyon gerekmeden, birbirleriyle gerçek anlamda entegre şekilde yönetilmesini sağlar.

Tüm işletmeler arasındaki anlık veri koordinasyonu sayesinde otelinizi tek merkezden kontrol etmenizi, her otelin ulaşabileceği misafir profillerini tek bir veri tabanında tutmanızı, herhangi bir otelden diğer otellerin bilgilerine erişebilmenizi sağlar. 

PEGAS ZİNCİR OTEL SİSTEMİ'NİN SAĞLADIĞI FAYDALAR
 • Misafir profillerinin farklı otellerde tekrarlı girişini engeller.
 • Tüm otellerin konuk ve şirket profillerini tek bir ekrandan, aynı formatta gösterir.
 • Misafir tercihleri tüm otellerde aynı şekilde karşılanarak misafir memnuniyeti arttırılır.
 • Etkinlik yönetimini, satış ve rezervasyonları merkezileştirir.
 • Çağrı merkezi oluşturulabilir.
 • Tüm otellerde kolay ve standart fiyat yönetimi yapar.
 • Tüm otellerin iş süreçlerini ve standartlarını yönetir.
 • Konsolide raporlama sağlar.

PEGAS MERKEZİ SATIŞ YÖNETİMİ

PEGAS Satış Yönetimi otel zincirlerinin satışlarını artırmak için, yerel ve global satış ekiplerine yardımcı olan bir satış destek aracıdır.

PEGAS Rezervasyon Sistemi ile beraber kullanıldığında, satış ekibinin otellerin doluluk durumunu görmesini ve doğrudan rezervasyon yapabilmesini sağlar.

Birden Çok Otelin Etkileşimi

PEGAS Merkezi Satış Yönetimi, PEGAS Otel Yönetim Sistemi ve PEGAS Satış ve Banket’i kullanan birden çok işletmeye sahip otel kompleksine kurulduğunda; tüm otellerin odaları ve ortak kullanım alanlarının doluluk oranını göstererek, doğrudan rezervasyon yapılabilmesini sağlar.

PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi Entegrasyonu

PEGAS Merkezi Satış Yönetimi ve PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi entegre edildiğinde, bu iki sistem aynı profil veri tabanını paylaşır. PEGAS Merkezi Satış Yönetimi kullanıcıları, PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi içinde bulunan şirket, seyahat acentesi ve kaynak profillerine erişebilir ve yeni profiller oluşturabilir. Otel zinciri genelinde istatistiklere ve satışla sonuçlanan girişimlerin bilgilerine ulaşabilir.

Satış Başlatma

PEGAS Merkezi Satış Yönetimi ve PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi entegre edildiğinde, bu iki sistem aynı profil veri tabanını paylaşır. PEGAS Merkezi Satış Yönetimi kullanıcıları, PEGAS Müşteri Bilgi Sistemi içinde bulunan şirket, seyahat acentesi ve kaynak profillerine erişebilir ve yeni profiller oluşturabilir. Otel zinciri genelinde istatistiklere ve satışla sonuçlanan girişimlerin bilgilerine ulaşabilir.

Global Bakış Açısı

Birden çok para birimi ve lisan desteği ile global işletmelerin rezervasyon operasyonlarını başarıyla yönetir. Fiyatları ve gelirleri, yerel para biriminden diğer para birimlerine dinamik olarak çevirir. Misafir profiline göre, uygun iletişim lisanını otomatik olarak belirler. Rezervasyon sırasında lokasyon, oda, fiyat bilgilerini birden çok lisanda gösterir, ülkelere özel adres formatlarını destekler.

Otomatik Fiyat ve Envanter Kontrolleri

Otel, grup veya zincir otel bazında fiyat yapıları kurulabilir. Çok katmanlı fiyat ve envanter kontrolü ile envanter yönetimini kolaylaştırır ve karlılığı artırır. Doluluk oranı, minimum kalış süresi ve otele giriş tarihi gibi kriterlere göre fiyat ve oda türlerinde otomatik olarak kısıtlama yapılabilir. Satış temsilcileri herhangi bir kalış süresi için en uygun fiyatı kolaylıkla belirleyebilir. PEGAS Otel Rezervasyon Sistemi’nin başlıca gelir yönetim sistemleriyle iletişim kurabilen bağlantıları, işletmenizin gelirini artırır.