Preloader image
   

PEGAS Retail Faydaları

Ürün Hiyerarşisi – Ürün Hiyerarşisi, satış ve ürün stoklarının izlendiği ve yönetildiği bir raporlama yapısıdır. Ürün hiyerarşisinin işlevi, ürünleri etkin planlama ve raporlama için yönetilebilir seviyelere kategorize etmektir. Ürün hiyerarşisinde, genel bir işletme görünümü sağlayan ve daha sonra gruplara veya ürün sınıflarına indirgenen en üst düzeydeki birden çok seviye vardır.

PEGAS Perakende Ürün Hiyerarşisi aşağıdakilere imkan verir:

  • Sistemde birden fazla Ürün Hiyerarşisini tanımlayın
  • Bireysel ürünler için birden fazla Ürün Hiyerarşisi ekleme
  • Tüm Ürün Hiyerarşisi düzeylerinde yukarıdan aşağıya raporlama

Satınalma Planlama – Satınalma Planlama işlemi, depo veya depoların satınalma siparişlerine veya stok transferlerine göre yeniden doldurulması için stok hareket önerileri üretir. 
Satınalma Planlaması, Stok  Miktarı, Açık Satış Siparişleri, Açık Satınalma Siparişleri, Tahminler, Stok Transfer Talepleri, Stok Transfer İstekleri vb. Temel alan brüt gereksinimleri hesaplar. Satınalma Planlaması ayrıca, Minimum Stok, Minimum Sipariş Miktarı gibi önceden tanımlanmış planlama parametrelerini ve teslim sürelerini de hesaba katar.
Satış Tahmini – Herhangi bir perakende organizasyonunda merkezi bir faaliyet olan satış öngörüsü, perakendecinin envanter, nakit akışı veya büyüme planıyla ilgili bilinçli iş kararları almasını sağlar. PEGAS Perakende Tahmini, otomatik “en iyi seçim” seçeneği ile çok çeşitli tahmin modelleri sunar. Tahminler, ürüne, ürün grubuna, ürün kategorilerine ve ürün hiyerarşisine dayalı olarak oluşturulabilir. Ayrıca, tahmini Satınalma Planlaması hesaplamalarında da kullanılabilir.
SMS Entegrasyonu – PEGAS Perakende SMS entegrasyonu, perakendecilere ve müşterilerine fayda sağlamak amacı ile kurulmuştur. Perakendeciler artık kayıtlı müşterilerine SMS bildirimleri gönderebilirler. Bu, uygulamadan gönderilebilecek e-posta bildirimlerinin yanı sıra. Perakendeciler ayrıca yapılandırılmış raporları e-postayla almak için uygulamaya belirli anahtar kelimeleri SMS ile de iletebilirler.
PEGAS Dashboard – PEGAS Dashboard Designer, PEGAS kullanıcıları için tamamen etkileşimli iş zekası gösterge tablolarının oluşturulmasını sağlar. PEGAS Dashboard’lar, gösterge tablolarının daha hızlı oluşturulması için tamamen optimize edilmiş sürükle ve bırak özelliklerini içerir. Oluşturulan bu gösterge tabloları PEGAS Yönetim Konsolu içerisinde görüntülenebilir veya PEGAS web görüntüleyicisini kullanarak herhangi bir standart tarayıcıda görüntülenebilir. PEGAS Gösterge Tabloları ile, bir web tarayıcısı kullanılarak görüntülenebilen interaktif derinlemesine raporları da kolaylıkla oluşturabilir.

Yetersiz Stok için Envanter Kontrolü – PEGAS Retail, perakende zinciri boyunca eksiksiz bir görünürlük sağlar. POS operatörleri, stoklardaki veya POS’taki ana depo / dağıtım merkezindeki stokların tamamını görüntüleyebilir. Muhtemel stok tükenmesi durumunda, POS operatörleri ürünlerini sipariş verebilir ve bunları diğer mağazalardan veya daha sonraki bir tarihte dağıtım merkezinden stok yenileyerek yerine getirebilir.

İsteğe Bağlı İşlemsel Veri Erişimi için İşlem Sunucusu – PEGAS Transaction Server, internet üzerinden mağazalar arasındaki veri replikasyonunun yükünü önemli ölçüde azaltarak perakende ortamını optimize etmeye yardımcı olur. PEGAS Transaction Server ile müşteri verilerini perakende mağazalarda yeniden girmeye gerek yoktur. Tüm işlemler merkezi olarak saklanır.
Mağazalardaki POS, işlemleri yerel olarak mağaza veritabanından bulabilir ve işlemler yerel olarak mümkün değilse, İşlem Sunucusu aracılığıyla Enterprise Sunucudan alabilir.
Elde Taşınabilir Cihazlarla Stok Yönetimi – PEGAS POS’daki Handheld modülü, kullanıcıların Windows Mobile OS sürüm 6.0 veya 6.5 çalıştıran el cihazını kullanarak mağaza envanterini yönetmelerini sağlar. Stok Transferi Sevkıyatı ve Makbuzu, Mal Çıkışı ve irsaliyesi, Ürünün Alıcıya Geri Dönüşü, Stok Alımı, Stok Arama gibi işlemler Elde taşınır cihaz kullanılarak yapılabilir.
Stok Maliyetlemesi – Perakendecilerin envanterlerini oluşturan öğeler için parasal değer vermelerine izin verir. PEGAS POS’ta Standart Maliyetleme özelliği, perakendecilerin işletmelerinde gerekli kararları almasına yardımcı olan ürün karlılığını belirlemeyi mümkün kılar. Envanter Maliyeti, PEGAS Retail’i bir ERP sistemine entegre olmadan bağımsız bir uygulama (Unplugged) olarak kullanan perakendecilere verilir
Visual Query Builder – Görsel bir sorgu oluşturucu, SQL sorgularını kullanarak Adhoc raporlarının oluşturulmasına yardımcı olur. İşlevsellik, kullanıcılara veri tablolarını seçerek soruları yazarken yardımcı olur ve sürükle bırak işlevselliğini kullanarak bunları bağlar.
Envanter Raporu – Stok Döngüsü, bir ay, çeyrek veya bir yıl gibi bir zaman diliminde bir envanter ürününün satılma veya kullanma sayısını ölçer. Envanter dönüşlerinin raporlanması, perakendecilerin, aşırı hareketli ve hızlı hareket eden ürünleri kontrol etmelerine yardımcı olur. Stok dönüş sayısı arttıkça, stoğa bağlı durumların bir göstergesi olur ve daha düşük bir stok dönüşü sayısı, belirli bir zaman aralığında çok yavaş hareket eden ölü yükü belirtir.
Promosyonlarla Kârlılığı En Üst Düzeye Çıkarın – PEGAS Perakende son derece kapsamlı bir promosyon motoruyla gelir ve perakendecilere, dönem bazlı indirimler, kantitatif indirimler, karıştırma ve eşleme gibi çeşitli formatlarda promosyonları tanımlamalarını ve bazılarının bazılarını almasını sağlar. PEGAS Perakende, bireysel mağazalardaki ve perakende zinciri boyunca ayrıntılı müşteri trendlerini kolayca analiz ederek, hedeflenen promosyonları yönetme olanağı verir.

Müşterileri Koruma ve Müşteri İletişimini Yönetme – PEGAS Retail Management Suite’teki PEGAS Sadakat uygulaması, perakendecilerin; müşterilerin geri gelmesini sağlayacak esnek sadakat kampanyaları tanımlamalarına olanak tanır ve böylece doğru müşteriye ödül vererek perakendeci karlılığını arttırır. Perakendecinin her bir müşterinin değerini daha iyi anlamasına yardımcı olan kapsamlı bir analitik ve hizmet özelliği sunar. PEGAS Sadakat, perakendecilerin tüm müşteri ilişkilerinin potansiyelini en üst düzeye çıkaracak planlar hazırlamasına yardımcı olur. Müşterilere mevcut puanları, bunların değeri ve geçerliliği hakkında e-postalar gönderilebilir ve PEGAS Cüzdan ile bildirilebilir.

Kullanıcı Arayüzü Geliştirmeleri – PEGAS POS 6.5, kullanıcıların ekranda ilave çalışma alanı sağlayarak PEGAS Management konsolundaki Menü çubuğunu daraltmasına izin veren Katlanılabilir Bir Menü Çubuğu da dahil olmak üzere çeşitli UI geliştirmelerini içerir. Buna ek olarak kullanıcılar sağ tuş menüsünden Altyazı Değiştir seçeneğine erişerek etiket ve düğme başlıklarını değiştirebiliyorlar. Doğrulama Kuralları artık PEGAS Yönetim Konsolundan erişilebilen ekranlarda geçerlilik kurallarına göre ayarlanabilir.

Güvenilir ve Güvenli Kredi Kartı İşlemleri – PEGAS Retail, PCI – PA DSS uyumlu bir uygulamadır ve endüstri lideri bankalardan entegre ödeme işlemleri ile hızlı, kolay, güvenli ve düşük maliyetli kart yönetimi sunar.

Ticari İşlemlerinizle Bağlı Kalın – PEGAS Perakende Yönetim Paketi, merkezi ofis işlemleri için eksiksiz bir görünürlük ve kontrol sağlayan kapsamlı bir uçtan uca perakende yönetim paketidir. API’leri aracılığıyla standart ERP / Muhasebe uygulamaları ile kesintisiz entegrasyon, PEGAS Retail kullanan perakendecilerin güncellenmiş finansal ve operasyonel verilere erişmelerini sağlar. Bu güvenli entegrasyon, merkez ofisi her zaman zincir mağaza operasyonları ile ilişkili tutuyor.

Düzgün ve Karmaşık İşlemleri Düzgün Olarak İşleyin – PEGAS Retail, kasiyerin birden fazla işlem tipini tek bir POS işleminde birleştirmesini sağlar. Örneğin, Kasiyerler, satış iadesi ve satışı için ayrı işlem içeren iki aşamalı bir süreç yerine tek bir işlemle gerçekleştirebilirler.