Preloader image
   

PEGAS Otel Yönetim Sistemi

PEGAS KAPSAMLI OTEL YÖNETİM SİSTEMİ

Oteliniz hangi büyüklükte olursa olsun,  PEGAS Otel Programı size operasyonel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilen esnek yapıda bir otel yönetimi sağlar. Kolayca eklenip geliştirilebilen modüler yapısıyla otelinizle beraber gelişerek, uzun yıllar boyunca size destek olur.

Küçük bir otelden uluslararası zincirlere kadar tüm oteller, PEGAS Otel Yönetim Sistemi’yle ihtiyaç duydukları tüm fonksiyonlara, en uygun maliyetle sahip olabilir. Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde, en karmaşık süreçleri bile kolaylaştırarak, daha profesyonel, verimli ve karlı bir işletme olmanızı sağlar.

SATIŞI KOLAYLAŞTIRIR

Misafirlerin ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri kolaylıkla satın almasını, personelin misafirlerin tercihlerine göre doğru fiyat vermesini sağlar. Dinamik fiyat özelliği sorunsuz ve kolay satış imkânı verir.Ayrıca Çok şubeli işlemlerde, muhasebe, finanasman, organizasyon planlama, personel, satış ve pazarlama yönetimi için uzaktan erişimle tek merkezde yönetimini sağlar.

PERSONELİN VERİMİNİ ARTTIRIR

Kullanıcı dostu Ön Büro Paneli, personelin tek tıklama ile check-in yapmasını, ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere tek bir ekrandan ulaşmasını sağlar. Ön Büro Paneli ile hem münferit misafirlerin hem de grupların giriş işlemleri hızla tamamlanır. Oda blokajı yapılması, uyandırma çağrılarının yönetimi, departmanlar arası uyarıların oluşturulması ve takibini sağlar.

MİSAFİRLERİNİZLE SÜREKLİ İLETİŞİM SAĞLAR

SMS, MMS, e-posta gönderimleri ile misafirlerinizi bilgilendirir, özel günlerinde tebrik mesajı gönderir, misafir profillerine göre kampanya tanımlama imkânı sağlayarak, müşteri ilişkileri yönetiminde (CRM) kolaylık sağlar.

3. PARTİ SİSTEMLERLE ENTEGRE ÇALIŞIR

Hazır olan yüzlerce ara yüz bağlantısı, 3. Parti sistemlerle kolay entegrasyon sağlar. Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar, ERP programları gibi birçok sistemle entegre edilebilir.

OTEL ODALARINI DÜZENLİ TUTAR

Oda Yönetimi fonksiyonu; check-in ve check-out, kat hizmetleri, bakım onarım, görev çizelgelerinin oluşturulması ve takibi işlemlerini gerçekleştirir. Tek tuşla oda bilgilerine hakim olabilir gerekli düzenlemeleri vakit harcamadan gerçekleştirebilirsiniz.

ETKİN FİYAT YÖNETİMİ SAĞLAR

PEGAS Otel Yönetim Sistemi’nin gelişmiş özellikleri, fiyatları etkin bir şekilde belirlemeyi ve otomatik olarak kontrol etmeyi sağlar. Sektörün fiyatlandırma, gelir tahmini ve analizi sunan en kapsamlı fiyat yönetim sistemidir. Opera Gelir Yönetimi Sistemi ve diğer büyük gelir yönetim uygulamaları ile entegre edilebilir.

PEGAS OTEL SATIŞ ve BANKET YÖNETİMİ

PEGAS OTEL Satış ve Banket (Sales&Catering); PEGAS Otel Yönetimi Sistemi ve PEGAS Rezervasyon Sistemi (PRS) ile uyum içinde çalışır. Otelinizin banket satış ve rezervasyon süreçlerinin gerçek zamanlı takibini sağlayan, etkili bir otel etkinlik ve satış yönetimi programıdır.
Sahip olduğu gelişmiş müşteri ilişkileri yönetimi, etkinlik yönetimi ve satış gücü otomasyonu özellikleri ile personelinizin iş yükünü hafifletir ve verimliliğini artırır.
Güçlü analiz özelliği, raporlama araçları ve gerçek zamanlı rezervasyon motoru ile ihtiyacınız olan tüm etkinlik yönetimi fonksiyonlarını sunar. Esnek yapısı sayesinde işletmenizin bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

PEGAS OTEL SATIŞ ve BANKET’İN SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR

•Birden çok konferans salonu ve organizasyon için esnek rezervasyon imkanı verir.
•PEGAS PMS ile entegrasyonu sayesinde, otel veya zincir için tek noktadan banket satışı ve envanter planlaması yapabilir, banket ve organizasyon masraflarını PMS faturalama modülüne iletebilirsiniz.
•Ortak aktivite alanları için rezervasyonları, menü seçimini, dekorasyon ve teknik ekipman gibi kaynakların sağlanmasını ve envanter kontrolünü etkin bir şekilde gerçekleştirir.
•Etkinlikten beklenen geliri, harcamaları, karı, günlük menü maliyetini ve gelecek dönemin tahmini rezervasyon miktarını takip etmenizi sağlayan ileri düzey raporlar sunar.
•Banket siparişleri ve sözleşmeler gibi dokümanları ve banket menülerini özelleştirebilmenize olanak verir.
•Satış kampanyalarını başlatıp takip edebilir, gelir olarak geri dönüşümünü ölçümleyebilirsiniz.
•Satış ekibinin toplantı koordinasyonu, yapılacak işler listeleri, randevu programları ve çağrı raporları alınabilir.

Kusursuz Entegrasyon

PEGAS Otel Yönetimi Sistemi ile tam entegrasyonu sayesinde, kayıtların güncellenmesi ve yönetilmesini kolaylaştırır. Banket satışlarını ve organizasyonunu tek bir merkezden yönetmenizi sağlar.

Kampanya Yönetimi

Kampanya Yönetimi özelliği ile hedeflediğiniz kitleye yönelik satış kampanyaları oluşturup takip edebilir, PEGAS veritabanından misafir bilgilerini çekerek kampanyanızın hedefi olan dağıtım listelerini kolayca oluşturabilirsiniz.

Grup Yönetimi

Banket özellikleri ve oda rezervasyonları araçlarını bünyesinde toplayan Grup Yönetimi özelliği ile banket organizasyonları ve turne gezileri gibi grup rezervasyonlarını etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Banket rezervasyonunun yapıldığı ekrandan, tahmini grup bilgisine göre “grup oda kontrolü” yapabilirsiniz.

Misafir, İrtibat ve Aktivite Yönetimi

PEGAS OTEL Satış ve Banket’in müşteri ilişkileri yönetim özellikleri, satış operasyonlarınıza tam uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Misafirlerin ve irtibat kurulacak kişilerin profillerini kolayca oluşturmanızı sağlayarak, rezervasyonları ve veri analizlerini hızlandırır.

Güçlü Analiz Aracı

PEGAS OTEL Satış ve Banket’in Analytics eklentisi, satış ve banket operasyonlarının durumunu anlık olarak analiz etmenizi sağlar. Satış ve banket ekipleri geçmiş etkinliklerin verimini analiz ederek, bu bilgiler ışığında gelecekteki etkinlikleri planlayabilir.

Raporlama

PEGAS OTEL Satış ve Banket’in standart raporları, ihtiyacınız olduğu anda size anlamlı veriler sunarak satış ve banket hizmetlerinizin durumunu hızla değerlendirmenizi sağlar.Acente gelir ve konaklamalarına ilişkin tüm bilgiler elinizin altında.